E-mail:

Hasło:

Foto dnia

Newsletter

Imię:
Nazwisko:
E-mail:

Informacje branżowe

1 maja zamkną skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka.

Data dodania: 2015-05-05 | Autor: lok

 Skrzyżowanie Bocheńskiego-Bracka-  Gliwicka w Katowicach od 1 maja będzie  zamknięte. I tak przez miesiąc na czas  remontu torowiska tramwajowego w tym  miejscu. Tramwaje staną, samochody też,  a do objazdu będzie kilka kilometrów. 1  maja zamknięty zostanie przejazd przez  skrzyżowanie Bracka - Gliwicka -  Bocheńskiego w Załężu.

Przez około miesiąc drogowcy będą wymieniać torowisko tramwajowe wbudowane w jezdnię. W tym czasie spodziewajcie się sporych utrudnień w ruchu kołowym i tramwajowym. 

Tramwaje nie pojadą do zajezdni w Batorym 
Już w piątek nastąpią zmiany w rozkładach jazdy linii tramwajowych nr 7, 20, 35, 43, 34, T-20. Także od tego dnia wyłączone zostaną przejazdy tramwajowe od placu Wolności do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym - na tej trasie w trakcie remontu kursować będzie zastępczy autobus oznaczony jako T-20. Co z pozostałymi liniami? 


Tramwaj nr 7 kursować będzie skróconą trasą - od przystanku Bytom Jagiellońska do zajezdni w Chorzowie Batorym, a linia nr 20 od przystanku Chorzów Ratusz do przystanku Batory Zajezdnia. Za to więcej kursów będzie na linii nr 35 jeżdżącej między Zawodziem a placem Wolności. Natomiast na linii nr 43 tramwaj kursował będzie od zajezdni w Zawodziu do Pętli Słonecznej przez plac Wolności. 

- W związku z tym, że na tej trasie przystanki Katowice Dworzec PKP oraz Katowice Plac Wolności obsługiwane będą zarówno w kierunku do Zawodzia, jak i do Koszutki, linia oznaczona zostanie dwoma numerami: 43 i 34 - informują tramwajarze. 

Dla kierowców objazdy przez Murckowską 
Gdy skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka zostanie zamknięte, otwarta zostanie nowo wybudowana tymczasowa droga objazdowa poprowadzona po zachodniej stronie ulicy Brackiej. Dwukierunkowa droga łączy DTŚ z ul. Gliwicką. Tym sposobem utrzymany zostanie ruch na trasie DTŚ - Bocheńskiego i kierowcy dostaną się tędy na os. Witosa, albo autostradę A4. 

- Na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Reńców DTŚ sygnalizacja świetlna będzie wyłączona, natomiast na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego i Gliwickiej funkcjonować będzie zmieniona sygnalizacja świetlna dla utrzymania przejezdności ul. Gliwickiej - dodają urzędnicy. 

Droga jest jednak wąska i na pewno będzie się korkować, dlatego wytyczono alternatywny objazd do autostrady dla ruchu tranzytowego oraz wewnątrz miejskiego. Wszystkie poprowadzono ulicami Chorzowską, aleją Roździe-ńskiego i ulicą Murckowską, gdzie na węźle Murckowska wjedziemy na aleję Górnośląską, czyli autostradę. 

Roboty na skrzyżowaniu mają potrwać miesiąc. Jak zapowiadają przedstawiciele Tramwajów Śląskich, wykonawca robót - firma ZUE z Krakowa - na modernizowanym odcinku zastosuje nowoczesne technologie montażu torowiska w płytach prefabrykowanych - dzięki temu nowe torowisko będzie trwałe, a przejazd po nim płynny. Budowlańcy przekonują, że zamknięcie skrzyżowania jest konieczne, bo dla trwałości torowiska optymalne jest wykonanie betonowej płyty podbudowy w całości, nie zaś fragmentami. 

- W przypadku etapowania inwestycji czas realizacji, a co się z tym wiąże utrudnień w ruchu samochodowym i braku komunikacji tramwajowej dla mieszkańców, byłby dwukrotnie dłuższy - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy TS. Jak mówi prac nie uda się przeprowadzić szybciej niż w miesiąc.

Źródło: www.katowice.naszemiasto.pl

Katalog firm | Katalog produktów | Giełda ogłoszeń | Giełda pracy wykonanie: kotonski.pl
Menu