E-mail:

Hasło:

Foto dnia

Newsletter

Imię:
Nazwisko:
E-mail:

Informacje branżowe

Rusza budowa drugiej jezdni drogi S3

Data dodania: 2015-04-13 | Autor: lok

 10 kwietnia br. podpisana została umowa  na budowę drugiej jezdni drogi  ekspresowej S3 na odcinku od Sulechowa  do węzła Zielona Góra Północ o długości  13,4 km. Najkorzystniejszą ofertę na  realizację tego zadania złożyła firma  Strabag, która wybuduje drogę za niemal  299 mln zł. Ma na to 22 miesiące (z  wyłączeniem okresów zimowych  pomiędzy 15 grudnia a 15 marca).  Budowa drogi powinna zakończyć się w  sierpniu 2017 roku.

Oprócz budowy nowej jezdni kontrakt zakłada również wykonanie prac na istniejącej, w celu dostosowania jej do odpowiednich parametrów oraz do ruchu jednokierunkowego (w tej chwili odbywa się na niej ruch w dwie strony). Powstaną również dwa nowe mosty na Odrze. Pierwszy wraz z nową drogą ma być gotowy w sierpniu 2017 roku. Natomiast drugi - w miejscu istniejącego, który nie spełnia norm dla tej klasy drogi, a ponadto jest już mocno wyeksploatowany - zostanie oddany do użytku dwa lata później. Wybudowane zostaną przejścia dla zwierząt, w tym dwa duże nad drogą, podobne do tego, jakie znajduje się niedaleko Międzyrzecza na oddanym w ubiegłym roku do ruchu odcinku S3 Gorzów Wlkp. - Międzyrzecz.
 
Cała droga zostanie ogrodzona siatką o wysokości 2 m, wkopaną na głębokość 0,5 metra, w celu ochrony przed wtargnięciem zwierząt na drogę. Zamontowane zostaną również ekrany akustyczne o łącznej długości ponad 1,5 km. Pojawią się one przy Sulechowie oraz na wysokości Cigacic i Górzykowa, a także Zawady.

Źródło: www.gddkia.pl

Katalog firm | Katalog produktów | Giełda ogłoszeń | Giełda pracy wykonanie: kotonski.pl
Menu