E-mail:

Hasło:

Foto dnia

Newsletter

Imię:
Nazwisko:
E-mail:

Informacje branżowe

Wyższa jakość techniczna A4 dzięki remontowi

Data dodania: 2015-06-01 | Autor: lok

 Średni ruch dobowy na odcinku  autostrady A4 między Wrocławiem a  Katowicami potrafi przekroczyć nawet 100  000 pojazdów na dobę! Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  rozpoczęła stosowne działania aby  utrzymać odpowiedni komfort  podróżowania i poziom bezpieczeństwa  ruchu drogowego. Podjęto decyzję o  przeprowadzeniu planowego remontu  najstarszych odcinków autostrady A4.

1 maja zamkną skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka.

Data dodania: 2015-05-05 | Autor: lok

 Skrzyżowanie Bocheńskiego-Bracka-  Gliwicka w Katowicach od 1 maja będzie  zamknięte. I tak przez miesiąc na czas  remontu torowiska tramwajowego w tym  miejscu. Tramwaje staną, samochody też,  a do objazdu będzie kilka kilometrów. 1  maja zamknięty zostanie przejazd przez  skrzyżowanie Bracka - Gliwicka -  Bocheńskiego w Załężu.

Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki S7

Data dodania: 2015-04-28 | Autor: lok

 Wykonawcą pierwszego zadania o  wartości 299,2 mln zł jest Strabag  Infrastruktura Południe Sp. z o. o.  (dawniej Heilit+Woerner Sp. z o. o.).  Drugie zadanie zrealizuje firma  Strabag  Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł. Obaj  wykonawcy chcą zrealizować swoje  zadania w  20 miesięcy, oferują też 10 lat  gwarancji. Do czasu budowy nie wlicza się  okresów zimowych od 15 grudnia do 15  marca.

NIK o jakości robót drogowych nadzorowanych przez GDDKiA

Data dodania: 2015-04-23 | Autor: lok

 Podczas prowadzenia największych  inwestycji drogowych Generalna Dyrekcja  Dróg Krajowych nie potrafiła zapewnić  wystarczająco dobrego nadzoru nad  jakością robót drogowych. Żadna z dróg  oddanych do ruchu w latach 2008-2009  nie była objęta monitoringiem jakości.  Wdrożono go w pełni od 2011 roku. W  konsekwencji monitoringiem jakości robót  nie objęto więc blisko 40 proc. dróg o  łącznej długości 834 km, oddanych do  użytku od stycznia 2008 do końca marca  2013 roku. Wady i usterki wystąpiły na ponad 70 proc. odcinków zbadanych przez NIK. Z kolei niewłaściwie opracowana dokumentacja projektowa była podstawą uzasadnionych roszczeń wykonawców – łącznie na 63 mln zł – związanych z koniecznością wykonywania dodatkowych robót i prac naprawczych.

Rusza budowa drugiej jezdni drogi S3

Data dodania: 2015-04-13 | Autor: lok

 10 kwietnia br. podpisana została umowa  na budowę drugiej jezdni drogi  ekspresowej S3 na odcinku od Sulechowa  do węzła Zielona Góra Północ o długości  13,4 km. Najkorzystniejszą ofertę na  realizację tego zadania złożyła firma  Strabag, która wybuduje drogę za niemal  299 mln zł. Ma na to 22 miesiące (z  wyłączeniem okresów zimowych  pomiędzy 15 grudnia a 15 marca).  Budowa drogi powinna zakończyć się w  sierpniu 2017 roku.

Włocławek- DK91- ogromne nieprawidłowości przy budowie według NIK

Data dodania: 2015-04-13 | Autor: lok

 Realizacja największej od wielu lat  inwestycji drogowej we Włocławku – drogi  krajowej nr 91 (o planowanej wartości  285 mln zł) jest niemal podręcznikowym  przykładem nieprawidłowego zarządzania  i nadzoru. Biorąc pod uwagę skalę  nieprawidłowości Delegatura NIK w  Bydgoszczy skierowała do prokuratury  zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia  przestępstwa niegospodarności  skutkującej szkodą w wielkich  rozmiarach.

Korupcja przy budowie dróg w Opolu

Data dodania: 2015-03-25 | Autor: lok

 Kolejne dwie osoby usłyszały zarzuty  związane z nieprawidłowościami przy  budowie dróg powiatowych. 40-letni  mieszkaniec województwa dolnośląskiego  oraz 32-latek z Opolszczyzny usłyszeli  między innymi zarzuty wręczania  łapówek, oszustwa oraz zmowy  przetargowej. W związku z tą sprawą już  10 osób usłyszało zarzuty.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju- ostrzeżenie przed oszustami!!!!!!

Data dodania: 2015-03-11 | Autor: lok

 W związku z sygnałami o stosowaniu  przez niektóre firmy nieuczciwych  praktyk, polegających na oferowaniu  płatnych analiz dotyczących uzyskania  dofinansowania informujemy, że wszelkie  dokumenty, poradniki, informatory itp.,  wydawane przez instytucje publiczne  odpowiedzialne za wdrażanie Funduszy  Europejskich, są bezpłatne. Dodatkowo  bezpłatnych porad w całym kraju  udzielają pracownicy Punktów  Informacyjnych Funduszy Europejskich.  Informacje na temat nowej perspektywy 2014-2020, planowanych konkursach i niezbędnych dokumentach można również znaleźć na portalu: http://www.FunduszeEuropejskie.gov.pl/

S3 połączy autostradę A4 z autostradą A2

Data dodania: 2015-03-03 | Autor: lok

 W piątek, 27 lutego br. Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  podpisała kolejną umowę na realizację  drogi ekspresowej S3 na terenie Dolnego  Śląska. Tym samym prawie 80 km tej  trasy o wartości ponad 2,5 mld zł,  łączącej województwo lubuskie z  autostradą A4, będzie w budowie.  Jednocześnie dolnośląski odcinek S3  stanie się istotną częścią układu  komunikacyjnego kraju, ponieważ  połączy dwie autostrady: A4 i A2. Prawie  22-  kilometrowy fragment drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Południe do węzła z autostradą A4 wybuduje firma Budimex z partnerem Ferrovial Agroman S.A. Wartość umowy wynosi prawie 786 mln zł.

Autostrada A1 Pyrzowice - Częstochowa

Data dodania: 2015-03-03 | Autor: lok

 Otwarto oferty na wyłonienie wykonawcy  budowy autostrady A1 na odcinku I  pomiędzy węzłem Woźniki (bez węzła) i  węzłem Pyrzowice (bez węzła).  Przedmiotem zamówienia jest budowa  autostrady A1 długości o długości 15,150  km z nawierzchni betonowej wraz z  uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. 

« 1 2 3 4 ...8 »
Katalog firm | Katalog produktów | Giełda ogłoszeń | Giełda pracy wykonanie: kotonski.pl
Menu