E-mail:

Hasło:

Foto dnia

Newsletter

Imię:
Nazwisko:
E-mail:

Informacje branżowe

STRABAG coraz bardziej zaangażowany w inwestycje hydrotechniczne

Data dodania: 2015-07-21 | Autor: lok

 STRABAG umacnia brzegi morskie  polskich nabrzeży i wykonuje prace z  zakresu hydrotechniki śródlądowej na  Kanale Jeglińskim w Karwiku
 Lista kontraktów obejmujących roboty  hydrotechniczne w ostatnim czasie  powiększyła się o kolejne zamówienia,  m.in. w związku z modernizacją Nabrzeża  Stoczniowego w Porcie Łeba.

Nową Piłsudskiego do centrum Sosnowca

Data dodania: 2015-06-29 | Autor: lok

 15 czerwca br. przywrócony zostanie ruch  na ul. Piłsudskiego w stronę centrum  Sosnowca. Samochody będą mogły  przejechać po nowej nawierzchni i  połowie  budowanego ronda, które  powstaje w miejscu dawnego  skrzyżowania. Zamknięty zostanie  natomiast fragment remontowanej ul.  Piłsudskiego w stronę Milowic.

STRABAG będzie budował Trasę Świętokrzyską na odcinku Wybrzeże Szczecińskie - Zabraniecka

Data dodania: 2015-06-15 | Autor: lok

 STRABAG Sp. z o.o. podpisała kontrakt z  Zarządem Miejskich Inwestycji  Drogowych w Warszawie na opracowanie  dokumentacji i budowę Trasy  Świętokrzyskiej od Wybrzeża  Szczecińskiego do ulicy Zabranieckiej, w  tym także bieżącego odcinka ulicy  Tysiąclecia. Inwestycja zostanie  zrealizowana w dwa lata i cztery miesiące  oraz kosztować będzie 61 770 mln zł  netto (75 977 mln zł brutto). Podpisanie  umowy nastąpiło 15.05.20015 r.

Nowe oblicze 16 km drogi Wąbrzeźno – Kowalewo Pomorskie

Data dodania: 2015-07-14 | Autor: lok

 Przebudowana droga powiatowa  przebiega przez teren pięciu  samorządów: powiatu golubsko-  dobrzyńskiego, wąbrzeskiego, gminy  Kowalewo Pomorskie, gminy Wąbrzeźno  oraz miasta Wąbrzeźno. Jej stan od wielu  lat był bardzo zły, ale teraz zyskała nowe  oblicze. Będzie bezpieczniej!

Wyższa jakość techniczna A4 dzięki remontowi

Data dodania: 2015-06-01 | Autor: lok

 Średni ruch dobowy na odcinku  autostrady A4 między Wrocławiem a  Katowicami potrafi przekroczyć nawet 100  000 pojazdów na dobę! Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  rozpoczęła stosowne działania aby  utrzymać odpowiedni komfort  podróżowania i poziom bezpieczeństwa  ruchu drogowego. Podjęto decyzję o  przeprowadzeniu planowego remontu  najstarszych odcinków autostrady A4.

STRABAG przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa polskich lotnisk, ich przepustowości i atrakcyjności dla przewoźników

Data dodania: 2015-05-12 | Autor: lok

 STRABAG zaangażowany jest w budowę i  remont infrastruktury lotniskowej w  Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu. Umowy  zostały podpisane w pierwszym kwartale  br. na łączną kwotę około 83,5 mln zł  netto. Realizowane inwestycje zakończą  się najpóźniej styczniu 2016 r.
 W marcu br. STRABAG rozpoczął prace  remontowe systemu odwodnienia pasa  startowego i dróg kołowania oraz remont  dróg technicznych bydgoskiego lotniska.  Koszt projektu to 22,7 mln zł netto.  Spółka na wykonanie inwestycji będzie miała 5 miesięcy.

1 maja zamkną skrzyżowanie Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka.

Data dodania: 2015-05-05 | Autor: lok

 Skrzyżowanie Bocheńskiego-Bracka-  Gliwicka w Katowicach od 1 maja będzie  zamknięte. I tak przez miesiąc na czas  remontu torowiska tramwajowego w tym  miejscu. Tramwaje staną, samochody też,  a do objazdu będzie kilka kilometrów. 1  maja zamknięty zostanie przejazd przez  skrzyżowanie Bracka - Gliwicka -  Bocheńskiego w Załężu.

Trwają prace na budowie dojazdów do PKM w Gdańsku

Data dodania: 2015-05-01 | Autor: lok

 Jeszcze tylko 5 miesięcy pozostało do  zakończenia budowy dojazdów do  przystanków PKM Jasień i PKM Kiełpinek.  W tym czasie powstanie także nowa  infrastruktura zlokalizowana wokół PKM  Brętowo. Kontrakt, którego wartość  opiewa na ponad 29,5 mln PLN zł netto  jest realizowany przez firmę Skanska.  Inwestycja stanowi część Gdańskiego  Projektu Komunikacji Miejskiej etap IIIC  współfinansowanego z funduszy Unii  Europejskiej.

Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki S7

Data dodania: 2015-04-28 | Autor: lok

 Wykonawcą pierwszego zadania o  wartości 299,2 mln zł jest Strabag  Infrastruktura Południe Sp. z o. o.  (dawniej Heilit+Woerner Sp. z o. o.).  Drugie zadanie zrealizuje firma  Strabag  Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł. Obaj  wykonawcy chcą zrealizować swoje  zadania w  20 miesięcy, oferują też 10 lat  gwarancji. Do czasu budowy nie wlicza się  okresów zimowych od 15 grudnia do 15  marca.

NIK o jakości robót drogowych nadzorowanych przez GDDKiA

Data dodania: 2015-04-23 | Autor: lok

 Podczas prowadzenia największych  inwestycji drogowych Generalna Dyrekcja  Dróg Krajowych nie potrafiła zapewnić  wystarczająco dobrego nadzoru nad  jakością robót drogowych. Żadna z dróg  oddanych do ruchu w latach 2008-2009  nie była objęta monitoringiem jakości.  Wdrożono go w pełni od 2011 roku. W  konsekwencji monitoringiem jakości robót  nie objęto więc blisko 40 proc. dróg o  łącznej długości 834 km, oddanych do  użytku od stycznia 2008 do końca marca  2013 roku. Wady i usterki wystąpiły na ponad 70 proc. odcinków zbadanych przez NIK. Z kolei niewłaściwie opracowana dokumentacja projektowa była podstawą uzasadnionych roszczeń wykonawców – łącznie na 63 mln zł – związanych z koniecznością wykonywania dodatkowych robót i prac naprawczych.

« 1 2 3 4 ...9 »
Katalog firm | Katalog produktów | Giełda ogłoszeń | Giełda pracy wykonanie: kotonski.pl
Menu